Szkoła Podstawowa nr 110

Szkoła Podstawowa nr 110 znajduje się w centrum miasta, w krakowskich Dębnikach przy ulicy Skwerowej 3. Jest położona w pobliżu wałów wiślanych w bardzo cichym otoczonym zielenią spokojnym i bezpiecznym rejonie. Można do niej bardzo łatwo dojechać. Od przystanku autobusowego przy moście Dębnickim do naszej szkoły jest niespełna 300 m, od węzła komunikacyjnego na moście Grunwaldzkim odległość od szkoły wynosi 500 m. Szkoła posiada mały parking, na którym mogą zatrzymać się rodzice uczniów przywożących swoje dzieci do szkoły.

W szkole pracują nauczyciele posiadający pełne kwalifikacje do prowadzenia zajęć edukacyjnych w szkole podstawowej w klasach od I – VIII.

Szkoła znajduje się w dwupiętrowym budynku.

Parter budynku zajmuje Samorządowe Przedszkole nr 67. Pozostałe dwa pietra przeznaczone są na potrzeby szkoły.

POSIADAMY:

- 14 przestronnych i jasnych sal lekcyjnych (w tym bardzo dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe: biologiczną, fizyczno-chemiczną, geograficzną i historyczną)

- sale lekcyjne wyposażone są w sprzęt audiowizualny, rzutniki multimedialne i ekrany

- pracownię audiowizualną z tablicą interaktywną

- pracownię komputerową, która jest Certyfikowanym Laboratorium ECDL

- sale dla edukacji wczesnoszkolnej wyposażone są w sprzęt i pomoce dydaktyczne niezbędne do pracy z uczniami rozpoczynającymi naukę w szkole

- świetlicę szkolną

- -jasne i duże korytarze szkolne

- bibliotekę szkolną z centrum multimedialnym

- salę gimnastyczną i mini siłownię

- nowoczesne wielofunkcyjne boisko i duży zielony teren wokół szkoły

- salę jadalną do spożywania posiłków przez uczniów