Środa, 23 Grudnia 2015

Wśród nocnej ciszy…

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas radości i refleksji; czas serdecznych spotkań, dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. W magiczną bożonarodzeniową atmosferę wprowadziły nas dwa wyjątkowe wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole dnia 22 grudnia b.r. Otóż zorganizowane zostały klasowe spotkania, w czasie których, przy wigilijnym stole, choince i dźwiękach kolęd, uczniowie wraz z wychowawcami łamali się opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenia. Ponadto, jak co roku, uczniowie naszej szkoły (pod opieką p. M. Szutowskiej) przygotowali Jasełka Bożonarodzeniowe, tym razem pod tytułem „Oszaleli Anieli”. Było to widowisko innowacyjne (tzw. „jasełka na wesoło”), gdyż poza narracją, która odwoływała się do przekazów biblijnych, w całość wplecione zostały elementy bardziej nowoczesne i uniwersalne. Efekt spotęgowały liczne żartobliwe teksty,
a także odpowiednio dobrana scenografia, kostiumy i rekwizyty. Sztuka zaprezentowana przez młodych aktorów bardzo się podobała społeczności szkolnej. Program artystyczny zakończony został poprzez wspólne odśpiewanie kolędy.

Kontakt

Gimnazjum nr 22
im. ks. Jana Twardowskiego
ul. Skwerowa 3
30-317 Kraków

Telefon:
(12) 2664939
(12) 2669954

E-mail:

Przydatne strony