Poniedziałek, 13 Maja 2013

Projekt edukacyjny w naszym gimnazjum

Czy mój ślad węglowy jest ciągły?"

W bieżącym roku szkolnym tematem przewodnim projektów edukacyjnych był węgiel. 9 i 13 maja 2013r uczniowie klas drugich mieli okazję zaprezentować efekty swojej pracy. Prezentacja przed społecznością uczniowską budziła wiele emocji i była przyczyną ogromnej tremy wszystkich uczestników.

Uczniowie zdecydowali się na realizację następujących tematów:

  • „ Węgiel w gospodarstwie domowym”

  • „Alternatywne źródła energii”

  • „ Węgiel wokół nas”

  • „ Źródła węgla na terenie Polski”

  • „ Historia węglem pisana”

  • „ Czy produkty spożywcze zawierają węgiel” – praca badawcza

  • „ Czy światło wpływa na zawartość węgla w częściach nadziemnych roślin” – praca badawcza

Przedstawienie efektu pracy poszczególnych grup było w formie: prezentacji multimedialnych, ciekawych eksponatów, opisu i analizy wyników doświadczeń , makiet, plansz dydaktycznych, próbek węgla kamiennego, książeczek .

Wszystkie projekty były bardzo ciekawe, wymagały wiele pracy i wysiłku ze strony uczniów. Pierwsze prace badawcze za wami, a teraz już tylko szkoła średnia i studia… Gratulujemy pomysłowości, zaangażowania i odwagi.Kontakt

Gimnazjum nr 22
im. ks. Jana Twardowskiego
ul. Skwerowa 3
30-317 Kraków

Telefon:
(12) 2664939
(12) 2669954

E-mail:

Przydatne strony