Poniedziałek, 13 Maja 2013

Projekt edukacyjny w naszym gimnazjum

Czy mój ślad węglowy jest ciągły?"

W bieżącym roku szkolnym tematem przewodnim projektów edukacyjnych był węgiel. 9 i 13 maja 2013r uczniowie klas drugich mieli okazję zaprezentować efekty swojej pracy. Prezentacja przed społecznością uczniowską budziła wiele emocji i była przyczyną ogromnej tremy wszystkich uczestników.

Uczniowie zdecydowali się na realizację następujących tematów:

• „ Węgiel w gospodarstwie domowym”

• „Alternatywne źródła energii”

• „ Węgiel wokół nas”

• „ Źródła węgla na terenie Polski”

• „ Historia węglem pisana”

• „ Czy produkty spożywcze zawierają węgiel” – praca badawcza

• „ Czy światło wpływa na zawartość węgla w częściach nadziemnych roślin” – praca badawcza

Przedstawienie efektu pracy poszczególnych grup było w formie: prezentacji multimedialnych, ciekawych eksponatów, opisu i analizy wyników doświadczeń , makiet, plansz dydaktycznych, próbek węgla kamiennego, książeczek .

Wszystkie projekty były bardzo ciekawe, wymagały wiele pracy i wysiłku ze strony uczniów. Pierwsze prace badawcze za wami, a teraz już tylko szkoła średnia i studia… Gratulujemy pomysłowości, zaangażowania i odwagi.

im. ks. Jana Twardowskiego
ul. Skwerowa 3